Meie suvi :)

Tagasi kodus on tsill. Vahepeal on mangod puu otsas märkimisväärselt suuremaks kasvanud (ma ei jõua ära oodata, et meil oleks juba industriaalne kogus mangosid kodus!!), passionfruite on tagaaed täis (ilmselgelt see on kirjanduslik liialdus) ja kogu olemine siin kullarannikul märkimisväärselt rohelisemaks läinud (vihm..).

Kevad on täies hoos – kui talvel sadas umbes kolme kuu jooksul kaks korda ja ilm oli koguaeg stabiilselt ilus (18-25 kraadi, selge taevas, päiksepaiste), siis nüüd on temperatuur märksa kõrgem aga ka vihma sajab tihedamini ja ilm on üleüldiselt ettearvamatum. Subtroopika värk – kuigi siin nii ära tuntavalt märga ja kuiva hooaega ei ole kui päris troopikas, siis on siiski talve ja suve vahel selgelt eristatav erinevus – talvel lihtsalt ei sajagi peaaegu üldse vihma ja suvel lihtsalt ongi pidevalt äikesetorm. Oleme hakanud mõtlema, et edaspidi kutsume Eesti külalised kõik kas sügiseks või kevadeks – siis on kõige paremad olud kõik korraga: talviselt kuiv, kuid suviselt soe, majutusasutused ja turismiatraktsioonid odavamad kui tipphooajal ja rahvast märkimisväärselt vähem kui näiteks suvel. Rahvarohkus on meie kandis nimelt tõsine argument kuna tegemist on siiski väga tuntud turimispiirkonnaga. Aga see selleks – mina isiklikult väga ootan suve ja palavust ja seda, et mu riided mulle juba selga kleepuksid. Ja et Mirjam ja Mait oma väikeste murjamitega meile külla jõuaksid!

Ainuke asi mis meil praegu sellest suveunistusest puudu on, on bassein. Aga me tegeleme sellega! Ehk kunagi elame ka mingis sellises kohas kus saab lihtsalt suvalisel ajal vette faceplantida.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *