Diivaniotsingud ja kodusisustus

Oleme nüüdseks siin majas elanud peaaegu 7 kuud ja ikka veel on meil sisustamine täiesti pooleli. Ütleme ausalt – ei ole meid kumbagi ilumeelega õnnistatud ja me teeme vahel ikka päris halbu otsuseid, mille loogikast ise ka hiljem aru ei saa.

Lisaks sellele on meil veidi kehv maja planeering – elutuba on näiteks väga raske mõistlikult sisustada, arvestades et igas seinas on uks või mitu, aknad ja muud asjad, mis segavad näiteks diivanit sinna seina panemast. Omamoodi määrav on kindlasti ka see, et 3 magamistoa ja 2 vannitoaga maja sisustamine on ka päris korralik kulu ja üritame natuke tagasihoidlikumalt neid oste teha kui eelmistel kordadel.

Aga nüüd asja juurde – suures plaanis on meil puudu põhimõtteliselt ainult üks õuediivan – rõdule. Muidugi on veel hunnik väikest tilulilu (nagu normaalsed noad-kahvlid näiteks, mõned dekoratiivsed elemendid, kummut magamistuppa, riiulid garaaži jne) mida tahaks osta, aga puudu nad otseselt ei ole. Kuna elutoa diivani ostuga läks nii nagu paljude asjadega meie puhul ja see langeb kategooriasse “no ei ole ilus”, siis mõtlesime et tuleks see (tegelt need, neid on 2) ka välja vahetada. Nii siis asusimegi diivanite otsingutele – vaatasime netist, vaatasime kasutatuid ja sõitsime läbi vist mingi 20 mööblipoodi. Ja mida ei ole – on diivanid! Täiesti uskumatu ebaõnn, aga meie idiootse planeeringuga elutuppa sobivad ainult ühte pidi nurgadiivanid või siis täiesti sirge diivan. Eelistaksime nurgakat, aga selgub et sellist vasakukäe nurgadiivanit tuleb siinmail tikutulega taga otsida – no ei ole olemas lihtsalt normaalsest materjalist, õige suurusega ja keskpärase hinnaga isendit.

Umbes samad on lood ka õuediivaniga. Õuediivani puhul on veel see jama, et seal meil on hästi konkreetset stiili puidust söögilaud ja toolid, mis sobivad kokku põranda ja rõdupiiretega ja kahjuks sellised õuediivaneid eriti ei toodeta. Nii et nüüd oleme suht loobunud neid omavahel sobitamast ja mõtleme et ahh suva, võtame lihtsalt midagigi. Appi, see kõlab nii halvasti. See suht ongi sisekujunduslik kaos, vabandame siinkohal nende eest kellel sellepärast silmad peast välja kukuvad.

Igatahes, terve nädal oleme otsinud, terve eilne päev kõikides poodides käinud ja nüüd veel pool päeva sellele kulutatud – aga mida ei leia, seda ei leia noh. Mulle hakkab juba tunduma, peab ära kolima siit sest ei saa seda maja sisustatud mitte kuidagi 😀

NII RASKE ON TÄISKASVANU OLLA!!

2 thoughts on “Diivaniotsingud ja kodusisustus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *