Tervitused Tasmaaniamaalt!

Hello! Olen nüüd hoopistükkis Tasmaanias. Meil on Janega kokku lepitud enamvähem 2-3 kuu tagant saame kokku ja teeme mõned päevad järjest hästi intensiivselt Nordlife’i. Koguaeg teeme muidugi jooksvalt ka, aga iga paari kuu tagant saame siis kokku ja paneme järgmise mõne kuu plaani kokku ja teeme asju mida koos ja laivis lihtsam teha on.

Pärast minu Tasmaaniast ära kolimist oleme praeguseks kohtunud kahel korral Gold Coastil, ühe korra Eestis ja nüüd siis oli minu kord Tasmaaniasse tulla 🙂 Seekord juhtus veel Jane sünna ka samal ajal olema, nii et põhjuseid tulla oli kohe mitu.

Erinevatel põhjustel Maiks seekord kaasa ei tulnud, aga ehk järgmisel korral 🙂 Laupäeval lendasin siis siia, Dani ja Jasmine võtsid mind lennujaamast peale ja sõitsime Dani juurde end peoks valmis sättima. Ma olin niii väsinud kuna meil olid eelmisel päeval külalised käinud ja ka laupäeva hommikul oli meil Gold Coastil veel mingi megahull programm paigas et mis kell ja kus me midagi tegema või kedagi kohtama peame. Õnneks sain veits lennukis magada, nii et peo ajaks ikka suutsin veits energiat koguda.

Pidu ise oli äge, toimus ühes restoran-baaris, kus oli selline veits sigariklubilik olemine – chesterfield diivanid, vinüülimängijad, ülihämar valgustus, massiivsetes puitraamides peeglid jne. Kõik asusid loomulikult kohe kokteile lahendama 🙂 Ülitore õhtu oli! Ja nii äge oli vahelduseks veits peenemalt riidesse panna ennast, kuigi neid kingi ma vist küll enam mitte kunagi jalga ei pane!

Pühapäeva-esmaspäeva olime maal ja hängisime niisama. Tsekkisime farmivaldusi üle, tegime sauna jne. Esmaspäeva hängisin Karmeni ja Lillyga – käisime isegi Legerwoodis kohvikus (wow!). Mõnus oli jälle tagasi olla seal.. Lilly saab väga hästi eesti keelest aru juba aga vastab pigem inglise keeles. Samas, kui tal midagi enda järele korrata palusin eesti keeles, siis ta tegi seda rõõmuga ja tihti isegi kohe esimesel küsimisel! Peab vist küll paika see, et kakskeelsetel lastel läheb teise keele tunnistamiseks lihtsalt natuke pikemalt aega (alguses nad lihtsalt ignoreerivad seda teist keelt ja vaatavad sust läbi nagu tühjast kohast), aga siis kui ühel hetkel seda teadlikult kuulama ja proovima hakkavad, siis selgub et oskavad vaat et soravalt. Naljakas oli see, et Lilly keeldus mu nime ütlemast, kogu aeg ütles that one või the other one või this one 😀 Lõpuks ikka ütles Elina ka 🙂

Nüüd olen siis teist päeva linnas Jane juures – sürr on siin olla. Eile hommikul kui Jane mind linna ära viskas (tulime maalt) ja ise tööle läks, käisin poes. Kui siia tagasi jõudsin, siis oli kuidagi nii kodune tunne – nagu ma poleks kunagi ära olnudki. Olen ju ka kunagi mingi aja siin majas elanud ja nüüd, peaaegu 10 kuud hiljem, keerasin lihtsalt ukse lukust lahti ja kõndisin sisse – kõik oli täpselt nagu vanasti. Istusin oma (jep see oli kunagi minu laud!) töölaua taha, võtsin kapist oma vana tassi (mis meiega Adelaidest alates läbi nelja elukoha reisinud on), tegin kohvi (haha, kapis on vähemalt kolm pakki mu erinevaid kohvisid, sest Jane kohvi ei joo) ja hakkasin tööle. Nii sürr on see, tavaliselt on ju selline tunne kui vanematekoju tagasi lähed, sest enamjaolt nendesse kohtadesse lampi tagasi minna ei saa kus kunagi varem elanud olen – uued elanikud lihtsalt ei vaataks sellele väga hästi. Siin on aga kõik täpselt nii nagu eelmisel aastal. Isegi mu voodipesu oli veel mu toas!

Täna hommikul käisime oma tavapärasel jalutuskäigul (mida vanasti peaaegu iga päev harrastasime!) ja nüüd valmistun tööle hakkama. Siin on alles varakevad nii et ilmad on põrgulikult külmad, ma ainult käin ja hädaldan. Täna lõpuks tegime kaminasse tule, nüüd võib-olla saab lõpuks sooja kontidesse. Aga mis siin ikka – tööle!

tsutsufrei ja adjöö!

  

2 thoughts on “Tervitused Tasmaaniamaalt!

  1. inx says:

    riietus oli must? Ainult 1 ei saanud sellest vist aru või ignoreeris teadlikult. 🙂 Aga ma saan aru sellest sinu kodusest tundest. kui ma kunagi Haavas ema-isaga elasin ja pärast sinna oma kodu rajasin siis oli ka selline mõnus tunne. kuigi minu asju seal ei olnud aga ikkagi. ja seinakella panin ka täpselt sinna kus see varem oli sest kaua sa seda tühja kohta vaatad kui oled harjunud sealt kella vaatama.

  2. admin says:

    haha, minu kleit on tegelt sinine, piltide pealt lihtsalt ei saa eriti aru. Hästi ilus sinine ja hästi ilus tunne on selles kleidis, tõesti nagu million bucks!

    Haha, naljakas tegelt, tänapäeval eriti mõtlegi nagu seinakellade peale, mul pole seinakella olnud vist… mitte kunagi, mitte üheski iseseisvas (ilma sinuta) kodus!? Ja ma arvan et ma vist ei ole mitte kunagi ka ühtegi seinakella ise ostnud.

    Tahaks sulle Eestisse külla tulla täna! musud!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *